بلاگ فاب

معرفی دانشگاه شهید بهشتی

معرفی دانشگاه شهید بهشتی

فهرست عناوین

قبولی در یک رشته محبوب و پردرآمد برای دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخورداره و بیشتر داوطلبان به دنبال قبولی توی بهترین رشته‌های دانشگاه‌های برتر کشور هستن. دانشگاهی که داوطلبان برای ادامه تحصیل قبول میشن تاثیر زیادی روی آینده تحصیلی و کاری اون‌ها داره. در حال حاضر دانشگاه‌های زیادی در کشور فعالیت می‌کنن و هر کدام از اون‌ها امکانات خاصی رو در اختیار داوطلبان قرار میدن.

در معرفی دانشگاه شهید بهشتی باید عنوان کرد که از سطح علمی بالایی در کشور برخورداره و داوطلبان زیادی به دنبال تحصیل در این دانشگاه هستن.

دانشگاه شهید بهشتی

تاریخچه دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی یکی از بهترین دانشگاه‌های ایران محسوب میشه که توی شمال غربی شهر تهران قرارداره. دانشجویان سه نوبت روزانه، شبانه و دوره‌های مجازی می‌تونن توی این دانشگاه به تحصیل بپردازن. این دانشگاه سال 1338 در منطقه اوین تاسیس شده و با مساحت 71 هکتار یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایران محسوب میشه.

دانشگاه شهید بهشتی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به فعالیت‌های خودش ادامه میده و از 19 دانشکده اصلی تشکیل شده.

دانشگاه شهید بهشتی صاحب امتیاز و ناشر 42 مجله تخصصیه و از نظرعلمی و آموزشی امکانات ویژه ای رو دراختیارداوطلبان قرارمیده و در این دانشگاه داوطلبان دررشته‌های مختلف تحصیلی با آزمون یا بدون آزمون پذیرش میشن.

این دانشگاه 10 پژوهشکده، 9 مرکز تحقیقاتی و 57 ساختمان اصلی داره که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان خدمات آموزشی ارائه میده. درحال حاضر توی دانشگاه شهید بهشتی 1290 استاد مشغول فعالیت هستن و یکی از دانشگاه‌های برتر ایران محسوب میشه.

پذیرش مجازی دانشگاه شهید بهشتی

پذیرش دوره‌های مجازی دانشگاه شهید بهشتی از سال 1385 راه اندازی شده، این دوره‌ها توی 28 رشته مقطع کارشناسی ارشد برگزارمیشن و امکانات مناسبی برای افرادی که نمی‌تونن به صورت حضوری تحصیل کنن رو فراهم می‌کنه. اساتید دوره‌های مجازی دراین دانشگاه همون اساتید دوره‌های حضوری هستن و افراد شاغل می‌تونن توی دوره‌های مجازی کوتاه مدت و تک درس این دانشگاه شرکت کنن.

دانشگاه شهید بهشتی در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف دانشجو می‌پذیره و دانشجویانی که فرصت شرکت توی کلاس‌های حضوری رو ندارن می‌تونن با ثبت نام توی این دانشگاه به صورت غیرحضوری تحصیل کرده و بعد از فارغ التحصیلی مدرک معتبر دریافت کنن.

تحصیل مجازی توی دانشگاه شهید بهشتی به صورت غیرحضوری انجام میشه و دانشجویان از طریق سامانه الکترونیکی دانشگاه توی کلاس‌های درسی مجازی حاضر شده و ارتباط بین دانشجو و استاد به صورت آنلاینه.

همین حالا بخون!  لیست رشته‌های دانشگاه‌ آزاد

جایگاه علمی دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی از لحاظ جایگاه علمی یکی از معتبرترین مراکز علمی ایران محسوب میشه و توی رتبه‌بندی تایمز سال 2016 این دانشگاه، جزء 801 – 900 دانشگاه برتر جهان قرارداره. دانشگاه شهید بهشتی طبق رتبه‌بندی معتبر QS از2017 به مدت دو سال پی درپی، پنجمین دانشگاه برتر ایرانه.

QS به عنوان یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی بین المللی، هرسال دانشگاه‌های برتر جهان رو رتبه بندی می کنه. این دانشگاه توی رتبه‌بندی موضوعی ISC (پایگاه استنادی جهان اسلام) سال 2021 رشته‌های مهندسی عمران، ریاضی و برق تونسته جایگاه خوبی رو کسب کنه.

درحال حاضر 17000 دانشجو و 1290 استاد توی این دانشگاه مشغول فعالیت هستن. دانشگاه شهید بهشتی تاکنون 32536 مقاله علمی توی نشریات و همایش‌های داخلی منتشر کرده و صاحب امتیاز و ناشر 42 مجله تخصصیه و تاکنون 53 همایش توسط این دانشگاه برگزار شده. علاوه بر این تاکنون 53374 مقاله معتبر بین المللی از این مرکز علمی انتشار پیدا کرد.

رتبه لازم برای قبولی دردانشگاه شهید بهشتی

به دلیل جایگاه بالای علمی دانشگاه شهید بهشتی، رقابت سنگینی میان داوطلبان برای ورود به این دانشگاه وجود داره. برای پذیرش توی دوره‌های روزانه نیاز به کسب رتبه‌های خیلی خوبه، البته شرکت‌کننده‌ها می‌تونن با پرداخت شهریه و رقابت کمتر توی دوره شبانه این دانشگاه پذیرفته بشن.

در این دانشگاه شرایط خوابگاه برای دانشجویان روزانه اولویت داره و دانشجویان پذیرفته شده در دوره شبانه باید قید خوابگاه رو بزنن. آگاهی از رتبه لازم برای قبولی دانشگاه شهید بهشتی در رشته‌های مختلف برای خیلی ازداوطلبان مهمه، زیرا با اطلاع از رتبه قبولی این دانشگاه می‌تونن برای کنکور برنامه‌ریزی دقیقی کرده و انتخاب رشته درستی داشته باشن.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی حدود 80 درصد از ظرفیت خودش رو به ثبت نام بدون کنکور در پردیس این دانشگاه اختصاص داده. توی سال جدید این دانشگاه ازمیان دانشجویان برتر فارغ التحصیل توی مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه‌های دولتی برای مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام می کنه.

داوطلبان برای ثبت نام توی رشته مورد نظر باید شرایط لازم رو داشته باشن و با اطلاعات کامل ثبت نام و انتخاب رشته خودشون رو انجام بدن تا بتونن بدون کنکور به تحصیلاتشون توی مقطع کارشناسی ارشد بپردازن. همچنین داوطلبان برای ثبت نام توی رشته‌های بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی باید حتما برای هر رشته انتخابی، رشته کارشناسی مرتبط رو داشته باشن.

همین حالا بخون!  بهترین دانشگاه در ایران برای رشته حقوق

جمع‌بندی معرفی دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی یکی از دانشگاه‌های دولتی ایرانه که توی سال 1338در مناطق شمال شهر تهران تاسیس شد. مساحت این دانشگاه حدود 70 هکتاره و 19 دانشکده، 3 پردیس و 16 پژوهشکده و مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی داره و این دانشگاه به صورت با کنکور و بدون کنکور توی رشته‌ها و مقاطع مختلف دانشجو می‌پذیره.

براساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا و مطابق رتبه‌بندی معتبر QS دانشگاه شهید بهشتی تونسته توی سال‌های 2017 و 2018 بعد از دانشگاه‌های شریف، علم و صنعت، امیرکبیر و تهران رتبه پنجم رو به خودش اختصاص بده که توی این مقاله از فاب در موردش صحبت کردیم.

دوره‌های مجازی دانشگاه شهید بهشتی یکی از معتبرترین دوره‌ها توی ایران و خاورمیانه‌ست و مدرک دوره‌های مجازی این دانشگاه توی تمام دانشگاه‌های معتبر دنیا پذیرفته میشه و از اعتبار بالایی برخورداره. این دوره‌ها برای افراد شاغل که فرصت کافی برای تحصیل حضوری ندارن خیلی مناسب و کاربردیه.

سوالات متداول
  • دانشگاه شهید بهشتی توی چه رشته‌ها و چه مقاطعی دانشجو می‌پذیره؟

    دانشگاه شهید بهشتی توی تمامی رشته‌های تجربی، انسانی، علوم پزشکی و هنر و مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیره.

  • برای قبولی توی دانشگاه شهید بهشتی چه رتبه‌ای لازم است؟

    با توجه به جایگاه علمی بالای دانشگاه شهید بهشتی، رقابت سنگینی میان داوطلبان برای ورود به این دانشگاه وجود داره و برای پذیرش توی دوره‌های روزانه نیاز به کسب رتبه‌های خیلی خوب است.

  • تحصیل مجازی توی دانشگاه شهید بهشتی به چه صورت است؟

    تحصیل مجازی توی دانشگاه شهید بهشتی به صورت غیرحضوری انجام میشه و دانشجویان از طریق سامانه الکترونیکی دانشگاه توی کلاس‌های درسی مجازی حاضر شده و ارتباط بین دانشجو و استاد به صورت آنلاین است.

شمارش معکوس تا کنکور
ربات فاب
« تیر ماه »
روز
ساعت
دقیقه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *